Začalo mapování pro projekt Digitální technická mapa ČR Zlínský kraj

Na území Zlínského kraje se v těchto dnech rozběhly práce na pořizování dat pro projekt Digitální technická mapa České republiky.
Triangle Arrow Down

Zlínský kraj – Na území Zlínského kraje se v těchto dnech rozběhly práce na pořizování dat pro projekt Digitální technická mapa České republiky. Ta má sloužit ke sdílení podrobných informací o stavebních a technických objektech a zařízeních. Skládá se ze základní prostorové situace (podrobného polohopisu) a dopravní a technické infrastruktury (inženýrských sítí).
  „V kraji probíhá pořizování leteckých měřických snímků a mobilního mapování. Na základě těchto podkladových dat budeme moci sjednotit a upřesnit údaje ze současné Jednotné digitální technické mapy Zlínského kraje. Opravíme a doplníme chybějící údaje. U vybraných obcí bude probíhat i mapování technické infrastruktury, tedy kanalizací, veřejného osvětlení a vodovodů,“ uvedl radní Jiří Jaroš, zodpovědný za oblast digitalizace, a dodal: „Vyhledávání starých nezdokumentovaných sítí je tak trochu detektivní práce, u které je potřebná součinnost pracovníků obce a někdy i dalších pamětníků z řad obyvatel obce.“

...

https://www.echovalasska.cz/zpravodajstvi/zlinsky-kraj/adela-curikova-krajsky-urad-zlinskeho-kraje-/

Zpět na: Zprávy

Seminář o DTM

Ke snadnému pochopení problematiky DTM a nových povinností vlastníků a správců technické infrastruktury pořádáme sérii online seminářů.

Během cca 50 minut se snažíme vysvětlit co vás čeká a jak vám s problematikou DTM ČR umíme pomoci.

Záznam 1. série si můžete prohlédnout po vyplnění formuláře.

V roce 2023 chystáme 2. sérii seminářů se praktickými ukázkami.

Děkujeme, budeme se na Vás těšit!
Něco je špatně, zkuste to prosím znovu.